سیلور شارک (Silver Shark)

سيلور شارك از دسته ماهیان شارک محسوب می شود که خصوصیات پرخاشگری و جنب و جوش شارک ها را دارا می باشد. ماهی سیلورشارک مي تواند تقريباً تا 35 سانتي متر رشد كند. ولي در آكواريوم هایی كه جاي كافي براي شنا كردن آنها وجوذ نداشته باشد، اندازه ي آن ها كوچكتر از اين مقدار خواهد شد.

در حمل و نقل، باید آن ها را به آرامي جابجا كرد و نيز در هفته ي اولي كه در تانك قرار داده مي شوند مورد مراقبت مخصوص قرار گيرند تا دچار بيماري و يا استرس و در نهايت مرگ نشوند. رشد اين ماهي نسبتاً مناسب است و ماهياني هستند كه هر نوع غذايي را مي خورند و هر چيزي كه به داخل دهانشان برود ديگر خارج نخواهد شد. وجود درپوش برای آکواریوم سیلورشارک ضروری است. چرا که این ماهی پرش گر خوبی است. دمای 24 تا 28 درجه ی سانتی گراد و پی هاش 6.5 تا 7.5 برای سیلورشارک مناسب است.

تکثیر سیلور شارک در آکواریوم کار دشواری است و تکثیر آن ها اغلب در محیط های طبیعی مانند دریاچه ها صورت می گیرد. تشخیص جنسیت از روی جثه ی ماهی تا حدودی امکان پذیر است. ماهی ماده در سن مشابه اندازه ی بزرگتری نسبت به ماهی نر دارد.

سیلور شارک از اغلب غذا ها از جمله كرم ها و پلیت ها تغديه مي كند و نیز علاقه ی خاصی به خوردن نخود فرنگی پخته که پوست آن نیز کنده شده است نشان می دهد.

بر خلاف رفتار پرخاشگرانه ی این ماهی، نگهداری آن با اکثر ماهی ها مقدور است. سیلور شارک با ماهی هایی همچون لوچ ها، آنجل، سایر شارک ها و سیچلایدها سازگاری دارد.

6 thoughts on “سیلور شارک (Silver Shark)

 • تیر 5, 1395 در t 18:38
  Permalink

  سلام خسته نباشید
  من دوتا سیلور شارک نگهداری میکنم و چند روزیه که یکی از اونها حرکاتش غیر عادیه و خودشو میزنه به دیوارای اکواریوم علاوه بر اون صدای برخورد دهنش هم میاد به گوشه های اکواریوم
  چیکارش کنم؟

  پاسخ:
  سلام
  ماهی شما در اثر کیفیت نامناسب آب، انگل پوستی گرفته. آب رو سیفون بفرمایید و سیفون منظم ماهانه رو در دستور کار نگهداری آکواریومتون. میتونید از محلول ضد عفونی هم استفاده کنید.

  پاسخ دادن
 • دی 9, 1394 در t 14:37
  Permalink

  سلام وخسته نباشید یه سوال توروخدا زود جوابمو بدید من دو تا سیلور شارک دارم تو اینترنت نوشته بود اگه سه تا پایین ازین ماهی داشته باشید ممکنه زود تر بمیره میخواستم بدونم ایا باید یه سیلور دیگه اضافه کنم یا نه ؟
  خیلی ممنون تورو خدا جوابمو زود بدید

  پاسخ:
  سلام
  بهتره که اضافه کنید تا ضد و خورد بینشون کمتر بشه.

  پاسخ دادن
 • خرداد 13, 1394 در t 16:00
  Permalink

  سلام ماکرو زرد این ماهی رو نمیزنه

  پاسخ:
  سلام
  میزنه.

  پاسخ دادن
 • فروردین 27, 1394 در t 17:48
  Permalink

  سلام و خسته نباشید میتونم این ماهی رو با کوی نگهداری کنم
  بعد گفتید باید هفته ی اول خیلی ویژه ازش مراقبت کنیم میخوام بدونم چجوری ؟ تغذیه ؟ فیلتراسیون ؟
  لطفا پاسخ بدید واقعا ممنون

  پاسخ:
  سلام
  بله میتونید.
  مهمترین مسئله آب به آب کردن ماهیه و باید در رفتارش رو در اوایل در نظر داشته باشید که توسط سایر ماهی ها مورد حمله و اذیت قرار نگیره.

  پاسخ دادن
 • مرداد 23, 1392 در t 18:31
  Permalink

  سلام

  باپرت هم جوردرمیاد

  پاسخ:
  سلام
  نه خیلی خوب

  قابل توجه دوستداران ماهی و آکواریوم
  برای مطرح کردن پرسش خود در انجمن ماهی زینتی میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید و پس از عضویت سوال خود را مطرح نمایید.
  http://forum.mahieman.com/showthread.php?tid=13
  یکی از مزایای عضویت در انجمن، ارتباط با سایر افراد علاقمند به آکواریوم و تبادل اطلاعات با آن ها می باشد. همچنین در انجمن طی زمان کمتری به سوالات پاسخ داده خواهد شد.

  پاسخ دادن
  • خرداد 28, 1396 در t 21:45
   Permalink

   نه چون گياه خوار

   پاسخ:
   در اندازه کوچک میشه در کنار هم نگهداری بشن. سیلور شارک بینا بین گیاهخوار و گوشتخوار هستش.

   پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *