شارک سیاه (Black Shark)

شارک سیاه با نام شارک سیاه لبئو نیز شناخته می شود.در برخی کشورها این ماهی به عنوان یک غذای مهم برای مردم محسوب می شود.این ماهی بسیار پرجنب و جوش و قدری پرخاشگر است.به همین علت برای نگهداری در آکواریوم هایی با انواع مختلف ماهی ها توصیه نمی شود.

شارک سیاه تنها شارکی است که نباید در آکواریوم آن گیاه قرار داده شود.چرا که وجود گیاه در آکواریوم این ماهی، بسیاری از عادت های غذایی او را تغییر می دهد و این اتفاق خوبی برای این ماهی نیست.توصیه می شود که آکواریوم این ماهی دارای درپوش باشد.زیرا این ماهی پرشگر بسیار خوبی است و ممکن است که خود را از داخل آکواریوم به بیرون پرتاب نماید.این ماهی به آکواریومی بزرگ با حداقل حجم 265 لیتر نیاز دارد.چرا که این ماهی تا 60 سانتی متر رشد می کند.دمای مناسب برای شارک سیاه در حدود 23.5 تا 27 درجه است.

شارک سیاه ماهی سختگیری در غذا خوردن نیست و می توان آن را با انواع غذاها از جمله غذاهای خشک، غذاهای منجمد، کرم خونی و همچنین غذاهای گیاهی تغذیه نمود.

شارک سیاه با ماهی های بارب، دانیو، گورامی، لوچ و سیچلایدهای آمریکای جنوبی سازگاری دارد.البته این سازگاری نسبی بوده و درگیری در آکواریوم مشاهده خواهد شد.

One thought on “شارک سیاه (Black Shark)

 • بهمن 30, 1393 در t 03:09
  Permalink

  سلام
  لطفاً ماهی های که مثل این گونه ماهی انقدر پرخاشگر اند که پرش بلند می کنن معروف رو یه چند تاشو معرفی می کنید

  پاسخ:
  سلام
  لوچ دلقک به ذهنم میرسه. البته خیلی وحشی نیستن شارک هم خیلی وحشی نیست. کلا ماهی هایی که همچین فرمی داره بدنشون پرششون بلنده. کوی و آروانا هم این ویژگی رو دارن.

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *